plhrenfrdeitrues

Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na tej stronie internetowej są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

 O. Andrasz gimnazjalista   W Olszance uczczono 127. rocznicę urodzin o. Józefa Andrasza i 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II.
Modlitewne czuwanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, a po niej dzieci na przemian ze starszymi odmówiły różaniec.
Następnie ks. proboszcz Paweł Pająk przewodniczył Mszy św., podczas której - prócz rocznicy wyboru polskiego Papieża - wspominano 127. rocznicę urodzin o. Józefa Andrasza, jezuity, który był spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. s. Faustyny, sekretarki Bożego Miłosierdzia.
" - Św. Jan Paweł II jest nazywany apostołem Bożego Miłosierdzia, tym, który wyniósł na ołtarze s. Faustynę. W głoszeniu orędzia przekazanego jej przez Pana Jezusa Jana Pawła II poprzedził jezuita, który słuchał spowiedzi przyszłej świętej i był jej duchowym kierownikiem - podkreślał ks. Pająk nazywając o. Andrasza dobrym znajomym wspólnoty parafialnej w Olszance.

     "Postać o. Andrasza, w przeciwieństwie do św. Jana Pawła II, czeka na odkrycie. - Ale już bardzo wiele się dzieje i to za sprawą świeckich. Promotorem postaci spowiednika św. s. Faustyny i innych świętych zajmuje się z wielkim oddaniem pan Czesław Bogdański. Dzięki jego staraniom powstała modlitwa przez przyczynę o. Andrasza o świętość kapłanów. O. Andrasz fascynuje swoją pokorą, skromnością, a jednocześnie duchową wielkością, która inspiruje do szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia" - mówi proboszcz.

Za: https://tarnow.gosc.pl/doc/5096580.Spowiednik-sekretarki-i-apostol-Milosierdzia

MODLITWA
o uproszenie łaski

Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza

 

English hrvatski русскийукраїнський français

italiano español  slovenský