Wydarzenia
- Szczegóły
16 kwietnia 2022 r. przypada 75. rocznica poświęcenia łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. W święto Miłosierdzia, pierwszą niedzielę po Wielkanocy 1944 roku obraz pędzla Adolfa Hyły, namalowany według wizji zapisanej w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, poświęcił o. Józef Andrasz SJ, jej krakowski spowiednik i kierownik duchowy. Obraz szybko zasłynął łaskami. Jego kopie i reprodukcje rozeszły się na cały świat. Tak spe
łniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).
- Szczegóły
Autorka Stanisława Bogdańska ukazuje w niej kapłana zaangażowanego w popularyzację tematyki dotyczącej życia duchowego, kultu Serca Jezusowego i Apostolstwa Modlitwy, ale również człowieka prowadzącego głębokie życie duchowe oraz cenionego rekolekcjonistę, spowiednika i kierownika duchowego.
W drodze do zjednoczenia z Bogiem towarzyszył bowiem wielu osobom świeckim i konsekrowanym, ale jego najbardziej znaną penitentką jest św. Faustyna Kowalska. Wspierał ją również w trudnej misji głoszenia światu orędzia o Bożym miłosierdziu, w którą po jej śmierci sam z pasją się zaangażował.
W „Dzienniczku” Sekretarki Bożego Miłosierdzia jego postać jest najczęściej wspominana w wielu kontekstach, zanotowane są w nim m.in. słowa Jezusa, który nazwał ojca Andrasza przyjacielem swojego serca (Dz. 967).
Źródło: https://www.faustyna.pl
Zobacz w księgarni wydawnictwa WAM
- Szczegóły
Od urodzin o. Józefa Andrasza SJ minęło 130 lat. O sądeckich korzeniach kierownika duchowego św. s. Faustyny mówiono w kościele pw. Ducha Świętego.
W świątyni, w której o. Andrasz odprawił swoją pierwszą Mszę św., odbyło się 12 listopada spotkanie poświęcone osobie spowiednika i kierownika duchowego św. s. Faustyny.
Gośćmi spotkania byli Dorota Hedwig z Fundacji Andrasz oraz Jakub Bulzak, historyk.
- Szczegóły
Od środy 11.11. do 16.11.2021 roku, w jezuickim Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Ks. Piotra Skargi w Nowym Sączu, będzie miała miejsce peregrynacja relikwii i ikony św Ignacego Loyoli .
- Szczegóły
16 października br. przypada 130. rocznica urodzin o. Józefa Andrasza SJ krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.
Z tej okazji. w intencji jego beatyfikacji sprawowana będzie Msza św., w Krynicy-Zdrój o godz. 20.00 w Domu św. Elżbiety przy ul. Puławskiego 16, której przewodniczyć będzie o. Bogdan Długosz SJ.
W tym Domu o. Andrasz przebywał na rekonwalescencji od zimy 1944 roku do jesieni 1945 roku po kolejnej operacji, służąc jako kapelan.
- Szczegóły
Prezentacji dokonała Stanisława Bogdańska autorka książki "Ojciec Andrasz, Spowiednik świętych" ( WAM 2020)
- Szczegóły
Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zainaugurowane zostały obchody 100. rocznicy poświęcenia Polski NSPJ. Ich zwieńczeniem będzie odnowienie tego aktu przez polskich biskupów i wszystkie parafie 11 czerwca, w uroczystość Serca Jezusa.
- Szczegóły
Kiedy siostra Faustyna zdawała relację ojcu Andraszowi ze swoich mistycznych spotkań z Panem Jezusem, ojciec Andrasz dawał jej radę, kiedy już dochodzi do tych spotkań, aby sobie zawsze zdawała sprawę że Wielki to Pan.
Poniżej fragment z ,, Dzienniczka,, św. Faustyny
Bóg nieskończony i wieczny przyjął ludzkie ciało i stał się człowiekiem. Żadna religia na świecie nie ma takiego boga, który jest Stwórcą i Panem wszystkiego, co istnieje, który jest nieskończony, jeden, święty, transcendentny, wszechmocny i wszechwiedzący, niepojęty przez żaden rozum ludzki ani anielski, a równocześnie w swoim Synu w ludzkim ciele tak bliski człowiekowi. Kontemplacja miłosierdzia Bożego w tej tajemnicy zachwyca i przynosi niewypowiedzianą radość, bo Bóg zamieszkał z nami, Słowo Boże – Miłosierdzie Wcielone (Dz. 1745).
W ten nadzwyczajny czas życzymy wszystkim wchodzącym na tę stronę aby przyjęli te dni jako wielkie błogosławieństwo Bożego Pokoju który wyzwala nas z nadmiaru rytuałów, gestów, słów.
Tworzący stronę Andrasz.eu
- Szczegóły

Sądeczanie zadbali aby pamięć o nich trwała. R I P.


