plhrenfrdeitrues

Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

W Wydawnictwie Apostolstwa Modlitwy ukazała się kolejna pozycja o ks. Józefie Andraszu pod tytułem „Józef Andrasz SJ. Kierownik duchowy św. Siostry Faustyny”.

Ojciec Józef Andrasz, jezuitaAutorka   Stanisława Bogdańska ukazuje w niej kapłana zaangażowanego w popularyzację tematyki dotyczącej życia duchowego, kultu Serca Jezusowego i Apostolstwa Modlitwy, ale również człowieka prowadzącego głębokie życie duchowe oraz cenionego rekolekcjonistę, spowiednika i kierownika duchowego.

     W drodze do zjednoczenia z Bogiem towarzyszył bowiem wielu osobom świeckim i konsekrowanym, ale jego najbardziej znaną penitentką jest św. Faustyna Kowalska. Wspierał ją również w trudnej misji głoszenia światu orędzia o Bożym miłosierdziu, w którą po jej śmierci sam z pasją się zaangażował.

W „Dzienniczku” Sekretarki Bożego Miłosierdzia jego postać jest najczęściej wspominana w wielu kontekstach, zanotowane są  w nim m.in. słowa Jezusa, który nazwał ojca Andrasza przyjacielem swojego serca (Dz. 967).

Źródło: https://www.faustyna.pl

Zobacz w księgarni wydawnictwa WAM

MODLITWA
o uproszenie łaski

Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza

 

English hrvatski русскийукраїнський français

italiano español  slovenský