Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Kapłan według Najświętszego Serca Pana Jezusa

Opublikowano: 05.06.2020
     Zgodnie z charyzmatem Zakonu Jezuitów, ojciec Andrasz miał szczególną cześć dla  Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak się okazuje, odwzajemnioną przez Pana Jezusa. Pod numerem 879 w Dzienniczku św Faustyny Pan Jezus mówi o o. Andraszu do św. Faustyny - "bo dobrze jest mi w sercu jego"..
Ojciec Andrasz przed wybuchem II wojny światowej dla czci NSPJ prowadził "milionową armię" czcicieli skupioną w ogniskach Apostolstwa Modlitwy.
      W miesiącu czerwcu, miesiącu NSPJ, warto zapoznać się z niedużą publikacja ojca Andrasza dostępną w formie ebook "Poświęć się Sercu Bożemu".
Czuć w niej niesamowity żar i świeżość miłości dla NSPJ. Widać że to wszystko wypływało z codziennej praktyki wynagradzania i poświęcania wszystkiego Sercu Bożemu. Milion osób żyjących w przedwojennej Polsce obietnicami jakie złożył Pan Jezus na ręce św. M.M Alaquoce we Francji mocno oddziaływało na resztę społeczeństwa. Powszechne było poświęcanie rodzin, wsi, fabryk, szkół, urzędów NSPJ.
Poprzedzało to długie, gruntowne przygotowanie.

https://wydawnictwowam.pl/prod.poswiecic-sie-sercu-bozemu.19535.htm

Inni piszą o o. Andraszu: