Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Święto Bożego Miłosierdzia

Opublikowano: 18.04.2020
      W 1944 roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, po raz pierwszy w Łagiewnikach ojciec Andrasz celebrował święto Bożego Miłosierdzia.
Tak zostało przyjęte (po wielu, wielu latach) święto i formy nabożeństwa przez cały Kościół. W rzymskim archiwum Towarzystwa Jezusowego znajduje się mały obrazek według krakowskiego oryginału z tamtych czasów. W tle widać łagiewnicki pejzaż. Tło oryginalnego obrazu zostało po kilku latach zamalowane

     Nie była to żadna gafa z tym pejzażem. Pejzaż towarzyszy Panu Jezusowi z obrazu objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa we Francji. Takie przedstawienie było ojcu Andraszowi znane gdyż sam je zamieścił i opisał w 1935 roku w Posłańcu Serca Jezusowego którego był redaktorem naczelnym.
Pan Jezus objawił się siostrze Marii Małgorzacie w zakonnym ogrodzie sióstr Wizytek.
Do siostry Faustyny też Pan Jezus przychodził podczas jej codziennych zajęć w ogrodzie, kuchni czyli w codzienności.


     Dzisiaj obraz- Jezu Ufam Tobie z Łagiewnik, pędzla Adolfa Hyły, którego formę nadzorował ojciec Andrasz, słynie cudownymi łaskami na cały świat. Jest najbardziej rozpoznawalnym obrazem Pana Jezusa na świecie.


     Chcąc bliżej poznać naszego kandydata do chwały ołtarzy, ojca Józefa Andrasza SJ warto skorzystać z praktyki ignacjańskiego rachunku sumienia który poniżej zamieszczamy tutaj.

Inni piszą o o. Andraszu: