Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Ewangelizacji na Barce: 20.11.2018

Opublikowano: 22.11.2018
     Wieczór 20 listopada 2018 był w Krakowie pierwszą zapowiedzią nieuchronnej zimy. Lekko pobielone przez śnieg dachy Wawelu, rozświetlone światłem ulicznym spadające płatki śniegu pomogły stworzyć klimat spotkania ,, Ewangelizacji na Barce,,.
     Barka Aquarius na Wiśle, która użyczyła miejsca uczestnikom spotkania, mieści średnio 100 osób. Niewiele miejsc pozostało wolnych. Spotkanie z postacią ojca Andrasza, krakowskimi mistykami było ujęte w klimat 100 lecia Niepodległości Polski. Wszystkim tym osobom Ojczyzna bardzo leżała na sercu. Ze zgromadzonych materiałów wynika że w sposób nadprzyrodzony znali przyszłość Polski co do zbliżającej się strasznej II Wojny jak i kolejnej niewoli komunizmu. Nie poprzestawali w postach, modlitwie, umartwieniach zanoszonych do Najwyższego aby oszczędziła Polskę, Polaków i Kraków.
To, że mogliśmy podczas tego wydarzenia ewangelizacyjnego spoglądać przez szyby ,, Aquariusa,, na pieknie podświetlony Wawel pewnie w znacznej mierze zawdzięczamy tym duszom ofiarnym i ich przewodnikowi duchowemu ojcu Andraszowi.

Druga Wojna Światowa wybuchła 01.09.1939 roku. Był to pierwszy piątek miesiąca. Taką proroczą wizję niedługo wcześniej zapisała penitentka o. Andrasza, św. Faustyna.
Cytat z "Dzienniczka" nr 686
+      "Wrzesień. Pierwszy piątek. Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bożej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi. Pomnożyłam swoje wysiłki modlitw i ofiar za drogą Ojczyznę, ale widzę, że jestem kroplą wobec fali zła. Jakże kropla może powstrzymać falę? O, tak. Sama z siebie kropla jest niczym, ale z Tobą, Jezu, śmiało stawię czoło całej fali zła i nawet (129) piekłu całemu. Twoja wszechmoc wszystko może".


Dr hab. Stanisław Cieślak SJ ukazuje historię o. Józefa Andrasza. Obok bł. ks. Sopoćki jezuita o. Józef Andrasz był nie mniej zasłużonym opiekunem duchowym apostołki Bożego Miłosierdzia.


Stanisława Bogdańska jest autorką książki pt. „Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” jest promotorką kultu spowiednika i kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia Siostry Faustyny.


Siostra Bogna ze Zgromadzenia Duszy Chrystusa podzieliła się świadectwem o. Andraszu. Ich założycielka założycielka Paula wypowiedziała kiedyś proroctwo że odnowa Polski przyjdzie przez kult dla Najświętszej Duszy Chrystusa ( Adoracja IHS, Eucharystia).

Inni piszą o o. Andraszu: